Begunje, Słowenia (25 stycznia, 2017)Elan Skis to firma z ponad 70-letnią tradycją, która wszystkie z oferowanych modeli nart produkuje w Alpach. Czerpiąc z wiedzy i doświadczenia, w nadchodzącym sezonie zimowym, Elan wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązanie – technologię Arrow. Wspomniany, dodający nartom ogromnej energii patent znalazł zastosowanie w najnowszej wersji modelu SLX.  

Szybka jazda krótkim skrętem? Tak, pod warunkiem, że narciarz dysponuje sporymi umiejętnościami i odpowiednim sprzętem. W tegorocznej kolekcji Elana znalazł się model SLX, który wyjątkową wręcz umiejętność zwinnej jazdy oraz poczucie kontroli zawdzięcza najnowszej technologii Arrow. Rozwiązanie to polega na zastosowaniu w strukturze nart wykonanych z tytanowych warstw ramion przypominających kształtem strzałę, których zadaniem jest równoczesne wychwytywanie i rozprowadzanie energii z krawędzi na krawędź, na ich całej długości. Efekt? Krawędź zyskuje doskonały kontakt ze śniegiem, dzioby szybko i precyzyjnie inicjują skręty, a narty – w ostatniej fazie skrętu – zyskują dynamiki i nie wymykają się spod kontroli. Przypominająca kształtem strzałę warstwa tytanu umieszczona jest między drewnianym rdzeniem (rdzeń nadaje nartom indywidualnego charakteru i dynamiki), a wykonaną z włókna węglowego płytą o profilu camber, która działa jako dodatkowy buster energii.

Założywszy, że wszystkie trzy warstwy harmonijnie współgrają, a narciarz potrafi wykorzystać specyficzną konstrukcję nart, technologia Arrow działa, jak dodatkowy zastrzyk energii dostarczając niespotykanej dotychczas precyzji i dokładności.

Projektując najnowsze SLX, Elan dołożył wszelkich starań, by dostarczyć światowej klasy nart o zawodniczym zacięciu, na których spędzimy na stoku cały dzień nie odczuwając zmęczenia będącego wynikiem jazdy np. na nartach gigantowych. Technologia Arrow sprawia, że materiał tworzący strukturę nart w okolicy dziobów został zredukowany, co z kolei przekłada się na lepszą inicjację skrętów i szybsze wycinanie slalomowych łuków. W konsekwencji na nartach męczymy się mniej, co oznacza więcej czasu spędzonego w górach z rodziną i przyjaciółmi.

Więcej informacji na temat Elana znaleźć można pod adresem: www.inasport.pl   www.elanskis.com.

 

Elan - kim jesteśmy?

Słoweńska marka z siedzibą na obrzeżach Bled, która od ponad 70 lat tworzy najwyższej jakości sprzęt narciarski. Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu produkuje narty doceniane i poszukiwane w większości, nie tylko europejskich krajów. Co rok, spod igły Elana wychodzą coraz lepsze, bardziej zaawansowane technologicznie narty, czego potwierdzeniem są liczne nagrody i czołowe lokaty zajmowane w międzynarodowych testach sprzętu. Więcej informacji na temat Elana pod adresem: https://www.elanskis.com/en/