Szkółka narciarska popołudniowa
(10 godzin szkolenia – 14.00-16.00)

[Grupy dla dzieci 4-15 lat]

5 dniowa szkółka narciarska dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat.

Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 16.00, w grupach 4-6 osobowych.

1. Terminy

*każdy tydzień sezonu 2021/2022

*Zastrzegamy, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że grupy się nie uzbierają. Będziemy wtedy proponować inne rozwiązania (mniejsze grupy lub lekcje indywidualne).

2. Uczestnicy

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 5 roku życia (także dla wybitnych 4-latków) posiadających dwie podstawowe umiejętności: 
  • samodzielny wjazd wyciągiem talerzykowym
  • hamowanie i zatrzymywanie się. 

3. Poziomy

  • Początkujący - dzieci potrafią już same zjechać w dół stoku i zatrzymać się. Nie muszą dobrze skręcać. Ich jazda opiera się przede wszystkim na pługu.
  • Średni - dzieci radzą sobie dobrze z pługiem i ze skręcaniem. Kolejnym etapem dla nich będzie wchodzenie w skręt równoległy.
  • Zaawansowany - najkrócej mówiąc - dzieci potrafią lepiej lub gorzej skręcać równolegle.
  • Expert - Skręt równoległy to pestka. Jazda z kijkami. 

4. Podział na grupy

Dzieci dzielimy na grupy 4-6 osobowe. Podstawowe kryteria podziału to umiejętności i wiek. Na dalszym planie koligacje rodzinne!! Grupy muszą być jak najbardziej wyrównane.
Na każdą grupę przypada jeden instruktor.

5. Zmiana grup


W czasie turnusu istnieje możliwość zmiany grupy na inną. Jeżeli jednak nie zrobimy tego pierwszego dnia to każda zmiana jest konsultowana z rodzicami i pozostałymi instruktorami. W grupach dzieci przyzwyczajają się do siebie bardzo szybko. Znajdują kolegów i koleżanki - budując w ten sposób pozytywne relacje i dobrą atmosferę przestają się stresować a zaczynają dobrze bawić.

6. Przebieg zajęć

Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-16.00 Zaczynamy punktualnie wspólną rozgrzewką. Następnie grupy ze swoimi instruktorami ruszają na stok. Tam realizujemy bloki tematyczne, w których wykorzystujemy między innymi tyczki miękkie krótkie, tyczki miękkie długie, tyczki twarde długie, sznurki, ringo, grzybki, makarony itp. Codziennie do zajęć przygotowywany jest slalom lub tor przeszkód na którym wszystkie grupy ćwiczą poszczególne techniki skrętów.  Każda z grup ma dobierane ćwiczenia odpowiednio do swojego poziomu. Zajęcia odbywają się przede wszystkim na stokach Mieszko, nie mniej grupy bardziej zaawansowane wyjeżdżają na pozostałe stoki Zieleńca.

7. Zakończenie

Turnus kończy się zawodami na tyczkach z pomiarem czasu w ostatnim dniu. Każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz legitymację narciarza.

8. Pozostałe informacje

Istnieje możliwość uczestniczenia w wybrane dni turnusu. Cena liczona jest wtedy za każdy dzień osobno wg wzoru 80 zł x liczba dni. Za nieuzasadnione i wcześniej nie zgłoszone nieobecności nie zwracamy pieniędzy. 

Całość – koszt 350 zł

Zarażamy pasją do nart!!

Zapisy na lekcje - zadzwoń!!

PFR
KONTAKT
Szkoła Narciarska i Snowboardowa
Mieszko Zieleniec
Zieleniec 134
57-340 Duszniki Zdrój
tel. +48 530 450 633
e-mail: szkola@szkolamieszko.pl
Regulamin Szkoły MIESZKO
GDZIE SIĘ ZNAJDUJEMY
Szkoła - zapisy:
Nowo wybudowany Hotel ★★★★ Grunwald

Wypożyczalnie:
Wyciąg krzesełkowy górna stacja
Nowo wybudowany Hotel ★★★★ Grunwald
Hotel ★★★  Zieleniec
WAŻNE TELEFONY
Poniższe numery każdy z nas powinien zapisać w swoim telefonie!!
GOPR oddział krajowy: 601 100 300
GOPR Zieleniec: 74 866 81 21
Numer ratunkowy: 112